Kontakta Röbäcks skola F–6

Röbäcks skola F–6
Telefon: 090-16 59 40
E-post:

Besöksadress: Stenhuggarvägen 2

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Svarar ingen i telefonen?

Låt det ringa tills vår telefonsvarare kommer igång. Tala in ditt meddelande så lyssnar vi av under dagen.

Kontakta oss

Funktion

Namn

Mejladress

Telefon

Mobil

Rektor

Erika Jonsson

erika.jonsson@umea.se

090-16 59 38

070-260 70 34

Administration

Carola Ingelsson

carola.ingelsson@umea.se

090-16 59 14

070-365 59 14


Lena Hellgren

lena.a.hellgren@umea.se

090-16 59 06


Vid frågor om skolskjuts

Skolskjutshandläggarelänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster




Skolsköterska

Sara Edenor

sara.edenor@umea.se


070-952 02 29

Skolkurator

Elin-Amanda Brantmo

elin-amanda.brantmo@umea.se


070-622 06 93

Skolpsykolog

Linnea Germundsjö

linnea.germundsjo@umea.se


070-611 16 62

Personalrum



090-16 59 40


Loftet (fritids)



090-16 57 77

070-699 11 27

Fantazia (fritids)



090-16 59 42

070-916 59 42

Klubben (fritids)



090-16 59 46

070-699 01 10

Kök

Helena Hedlund

helena.hedlund@umea.se

090-16 59 29



Birgitta Röyks




Lokalvård

Elisabeth Vidman

elisabeth.vidman@umea.se

090-16 59 40


Vaktmästare

Jan Pettersson

jan.pettersson@umea.se

090-16 59 44

070-326 76 63

F–3





Förskollärare

Katarina Tengman

katarina.tengman@umea.se



Förskollärare

Arne Söderlund

arne.soderlund@umea.se



Lärare

Charlotta Wörlen

charlotta.worlen@umea.se



Lärare

Sofie Lundin

sofie.lundin@umea.se



Lärare

Ulrika Vindahl

ulrika.vindahl@umea.se



Lärare

Stina Andersson

stina.andersson@umea.se



Lärare

Birgitta Rehnman

birgitta.rehnman@umea.se



Fritids

Ulrika Karlsson

ulrika.a.karlsson@umea.se



Fritidsklubb

Åsa Kvarnström

asa.kvarnstrom@umea.se



Fritids

Maria Lundberg

maria.lundberg.2@umea.se



Fritids

Jennie Staffansdotter

jennie.staffansdotter@umea.se



Fritids

Elisabeth Lantz

elisabeth.lantz@umea.se



Fritids

Emma Andersson

emma.andersson.2@umea.se



Resurs/fritidspersonal

Fredrik Sundqvist

fredrik.sundqvist.3@umea.se



Elevassistent

Jenny Hammarström

jenny.hammarstrom@umea.se



4–6





Lärare

Marlene Rönnmark

marlene.ronnmark@umea.se



Lärare

Stina Nilsson

stina.nilsson@umea.se



Lärare

 

Mats Granbäck

mats.granback@umea.se



Lärare

Jenny Tegman

jenny.tegman@umea.se



Lärare

Linnea Hedin

linnea.hedin@umea.se



Lärare

Ove Lundberg

ove.lundberg@umea.se



Lärare

Patrik Lundström

patrik.lundstrom@umea.se



Specialpedagoger





 Specialpedagog 

Marie Ådén

marie.aden@umea.se



Slöjdlärare






Tomas Nestander

tomas.nestander@umea.se




Lars Persson

lars.persson@umea.se

090-16 59 16



Anneli Lundström

anne-li.lundstrom@umea.se




Eva Eriksson

eva.eriksson@umea.se

090-16 59 43


Språklärare





Tyska

Rebecka Edin

rebecka.edin@umea.se

090-16 59 15


Franska

Christian Bardeau

christian.bardeau@umea.se

090-16 59 15


Spanska

Malin Söderberg

malin.soderberg@umea.se

090-16 59 16



Skriv ut
Senast uppdaterad: 25 februari 2020
Publicerad: 16 juni 2017
Sidan publicerad av: Lena Hellgren