Kontakta Obbola skola F–9

Obbola skola F–9
Telefon: 090-16 35 24
E-post:

Besöksadress: Södra Obbolavägen 11

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till våra rektorer och andra funktioner på skolan.

Namn

Telefon

Mejl

Övrigt

Rektor




Malin Hernqvist

090-16 31 91, 070-980 81 77

malin.hernqvist@umea.se

Rektor F - 9

Andreas Stoltz

090-16 35 23, 070-661 47 11

andreas.stoltz@umea.se

Bitr.rektor, ansvarig för åk 4-9

Skola




Anette Gustafsson

090-16 31 71, 072-539 43 46

anette.gustafsson@umea.se

Pedagogisk administratör

Linda Sten

090-16 35 24

linda.sten@umea.se

Administratör

Arbetsrum fsk-klass

070-996 18 49



Arbetsrum åk 1

090-16 31 97



Arbetsrum åk 2

090-16 31 94



Arbetsrum åk 3-6

090-16 31 72



Arbetsrum åk 7 och åk 9

090-16 31 96



Arbetsrum åk 8

090-16 31 98



Bibliotek

090-16 35 88



Skolmatsal

090-16 31 93

josephine.wallberg@umea.se


Daniel Askenvik

070-231 89 96

daniel.askenvik@umea.se

Vaktmästare

Sjukanmälan elev

Måste göras varje dag


Skola24länk till annan webbplats

Elevhälsan




Anna Lundberg

090-16 31 92, 070-330 2275


anna.lundberg.2@umea.se

Skolsköterska

Mån, tis, tors och varannan fre (jämn vecka) 08:00-16:30

Johanna Bäckström

070-285 30 65

johanna.backstrom@umea.se

Skolkurator

Tis-tors kl. 07:30-16:00

Rebecca Hedman Alfredsson

073-087 04 26

rebecca.hedman.alfredsson@umea.se

SYV

Mån 07:30-16:00

Maja Rydlöv


maja.rydlov@umea.se

Skolpsykolog

Skolskjuts




Linda Sten

090-16 35 24

linda.sten@umea.se

Skolskjutshandläggare

Fritidshem




Bojen fritids, fsk-klass



070-635 35 49

Lanternan fritids, åk 1-2



070-960 37 55

Masten fritids, åk 3-6



073-073 45 65


Sjukanmäl ditt barn
Vi använder oss av Skola24, via länkenlänk till annan webbplats kan du läsa mer om hur du går tillväga.

Ledighetsansökan
Ledighetsansökan gör du som vårdnadshavare via Skola24länk till annan webbplats minst 14 dagar innan ledighetens start.


Skriv ut
Senast uppdaterad: 5 augusti 2020
Publicerad: 15 juni 2017
Sidan publicerad av: Linda Sten