Kontakta Linneaskolan 7–9

Linneaskolan 7–9
Telefon: 090-16 59 06
E-post:

Besöksadress: Sönkmyrvägen 20

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Kontakta oss

Befattning

Namn

Mejladress

Telefon

Mobil

Rektor

Alf Nilsson

alf.nilsson@umea.se

090-16 59 09

070 - 595 59 09

Biträdande rektor

Alex Örtegren

alex.ortegren@umea.se


070 - 950 46 16

Administration

Lena Hellgren

lena.a.hellgren@umea.se

090-16 59 06

070-776 59 06

Administration

Carola Ingelsson

carola.ingelsson@umea.se

090-16 59 14

070-365 59 14

Vid frågor om skolskjuts

Skolskjutshandläggarelänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster




Bibliotek

Irene Sjöberg

irene.sjoberg@umea.se

090-16 59 98


Vaktmästare

Jan Pettersson

jan.pettersson@umea.se

090-16 59 44

070 - 326 76 63

Skolsköterska

Sara Edenor

sara.edenor@umea.se


070-952 02 29

Kurator

Anna Lundberg

anna.lundberg.4@umea.se


072-402 31 71

IT-ansvarig

Joar Moilanen

joar.moilanen@umea.se



Skolpsykolog

Linnea Germundsjö

linnea.germundsjo@umea.se


070 - 611 16 62

Studie- och yrkesvägledare

Johan Nilsson

johan.nilsson@umea.se


072-243 23 25

Restaurangföreståndare

Veronica Nordström

veronica.nordstrom@umea.se

090-16 59 13


Kokerska

Katarina Arvidsson




Kokerska

Maria Espling




Arbetslag





Speciallärare

Magnus Kärnebro

magnus.karnebro@umea.se


070 - 667 59 16

Fritidsledare

Joar Moilanen

joar.moilanen@umea.se



Fritidsledare





Arbetslag A



090-16 59 15


SO

Ulf Liljegren

ulf.liljegren@umea.se



Ma/NO/Tk

Anna Zirath

anna.zirath@umea.se



Mu/Sv

Johan von Ahn 

johan.von.ahn.2@umea.se



Sv/Ty

Rebecka Edin

rebecka.edin@umea.se



Id/En

Jenny Wallström

jenny.wallstrom@umea.se



Sltx/Ma

Simon Nilsson

simon.nilsson@umea.se



Sltm

Lars Persson

lars.persson@umea.se



Arbetslag B



090-16 59 16


SO/Sp

Terese Johansson

terese.johansson@umea.se



NO/Tk

Marianne Nilsson

marianne.e.nilsson@umea.se



Sp/Sv/Sv2

Malin Söderberg

malin.soderberg@umea.se



Hemkunskap

Daniel Wirthig

daniel.wirthig@umea.se



Bild

JennyAnn Lindberg

jennyann.lindberg@umea.se



Fr/Sv2

Christian Bardeau

christian.bardeau@umea.se



En/Biblioteket

Irene Sjöberg

irene.sjoberg@umea.se



Sv/En

Johan Toresson

johan.toresson@umea.se



Ma/NO/Tk

Jonas Högberg

jonas.hogberg@umea.se



Studiegården





SO

Mikael Högdahl

mikael.hogdahl@umea.se



Resurspedagog

Eva-Marie Persson

evamarie.persson@umea.se




Skriv ut
Senast uppdaterad: 28 april 2020
Publicerad: 14 juni 2017
Sidan publicerad av: Lena Hellgren