Kontakta Kasamarks skola F–6

Kasamarks skola F–6
Telefon: 090-16 50 23
E-post:

Besöksadress: Kasamark 310

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Sjukanmälan

Ring skolan, fritids eller förskoleklass på morgonen.

Om ert barn har specialkost, ring vid frånvaro och avbeställ till Niclas i köket före kl 7.30. Vänligen ring även köket när ert barn är friskt igen!

Sjukanmälan vid språkvalet, hemkunskap (gäller åk 6) Linnéaskolan tel 090-16 59 15/090-16 59 16 Slöjden Linnéaskolan (gäller åk 3–6) 16 59 06.

Busskort

Nytt busskort kan beställas hos expeditionen på Linblommans skola.

Kontakta oss

Kontaktperson

Mejladress

Avdelning

Befattning

Telefon

Mobil

Maria Järf

mariahelena.jarf@umea.se


Rektor

090-16 49 90

076-138 27 99

Alex Örtegren

alex.ortegren@umea.se


Biträdande rektor



070-950 46 16

Lena Hellgren

lena.a.hellgren@umea.se


Administration/

skolskjuts

090-16 59 06

070-776 59 06

Carola Ingelsson

carola.ingelsson@umea.se


Administration

090-16 59 14

070-365 59 14

Vid frågor om skolskjuts

Skolskjutshandläggarelänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster





Elisabeth Ahlqvist

elisabeth.ahlqvist@umea.se

Förskoleklass

Förskollärare


072-531 46 03

Camilla Egervall

camilla.egervall@umea.se

Förskoleklass / Fritids Månstenen

Fritidspedagog


072-531 46 03

Agneta Lind

agneta.lind@umea.se

År 1/Fritids Månstenen

Förskollärare


072-531 46 03

Charlotte Andersson

charlotte.andersson@umea.se

År 1

Lärare

090-16 50 23


Eva-Britt Fredriksson

evabritt.fredriksson@umea.se

År 2

Lärare

090-16 50 23


Ethel Eriksson

ethel.eriksson@umea.se

År 2-3

Lärare

09016 50 23


Evelina Berglund

evelina.berglund@umea.se

År 3

Lärare

090-16 50 23


Therese Wennebro

therese.wennebro@umea.se

År 4

Lärare

090-16 50 23


Linnea Östman

linnea.ostman@umea.se

År 4/Fritids

Resurs

09016 50 23


Ulrika Dennerlund

ulrika.dennerlund@umea.se

År 5


Lärare


090-16 50 23



Elvy Granberg

elvy.granberg@umea.se

År 6

Lärare

090-16 50 23


Inga Söderlind

inga.soderlind@umea.se

År 6

Resurs

090-16 50 23


Siv Norman

siv.norman@umea.se

Specialpedagog

Lärare

090-16 50 23


Elin Zakrisson

elin.zakrisson@umea.se

År 1-3 / Fritids Månstenen

Resurs

090-16 50 23


Slöjd, språk, idrott, musik och hemkunskap

Eva Eriksson

eva.eriksson@umea.se

Linneaskolan

Textil



Gunnar Nilsson

gunnar.nilsson@umea.se


Trä/Metall



Susanne Björk

susanne.bjork@umea.se

Kasamark

Idrott/NO/TK

090-16 50 21

070-268 73 51

Lars Persson

lars.persson@umea.se

Linneaskolan

Trä/Metall

090-16 59 16


Malin Söderberg

malin.soderberg@umea.se

Linneaskolan

Spanska

090-16 59 16


Christian Bardeau

christian.bardeau@umea.se

Linneaskolan

Franska

090-16 59 16


Rebecka Edin

rebecka.edin@umea.se

Linneaskolan

Tyska

090-16 59 15


Johan Von Ahn

johan.von.ahn.2@umea.se

Linneaskolan

Musik

 090-16 59 15


Daniel Wirthig

daniel.wirthig@umea.se

Linneaskolan

Hemkunskap



Fritids






Anders Nygren

anders.nygren@umea.se

Fritids Stjärnfallet

Fritidspedagog

090-16 50 21

070-268 73 51

Eva Andersson

eva.andersson.3@umea.se

Fritids Stjärnfallet

Fritidspedagog



Camilla Egervall

camilla.egervall@umea.se

Förskoleklass/ Fritids Månstenen

Fritidspedagog


072-531 46 03

Agneta Lind

agneta.lind@umea.se

År 1/Fritids Månstenen

Förskollärare


072-531 46 03

Elin Zakrisson

elin.zakrisson@umea.se

År 1-3/Fritids Månstenen

Resurs

090-16 50 23


Elevhälsoteam






Siv Norman

siv.norman@umea.se


Specialpedagog

090-16 49 94


Ylva Holmberg

ylva.holmberg@umea.se


Kurator


070-645 23 30

Eva-Lott Vennberg

eva-lott.vennberg@umea.se


Skolsköterska


070-674 56 25

Linnea Germundsjö

linnea.germundsjo@umea.se


Skolpsykolog


070-611 16 62

Skolrestaurang






Niclas Larsson

nicklas@karlavagnencatering.se

Kök


090-16 49 91

070-622 11 26

 

Skriv ut
Senast uppdaterad: 12 februari 2020
Publicerad: 14 juni 2017
Sidan publicerad av: Gabrielle Hultdin