Kontakta Innertavle skola F–5

Innertavle skola F–5
Telefon: 090-16 27 66
E-post:

Besöksadress: Innertavle 29

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Kontakta oss

Namn

Telefon                

Mejl

Övrigt

Rektor




Jan-Olof Niska

090-16 49 22
073-061 07 76

jan.niska@umea.se


Skola




Kristina Eriksson

090-16 27 66

kristina.eriksson@umea.se

Förskoleklass, fritidshem

Maria Sjöström

090-16 27 66

maria.sjostrom@umea.se

Årskurs 3 mentor

Sara Näsman

090-16 27 66

sara.nasman@umea.se

Speciallärare förskoleklass och årskurs 1- 3

Susanne Höök

090-16 27 66

susanne.hook@umea.se

Årskurs 1 mentor

Evelina Åström

090-16 27 66

evelina.astrom@umea.se

Årskurs 2 mentor

Stina Lundstedt

090-16 27 66

stina.lundstedt@umea.se

Idrott årskurs 2-5, speciallärare årskurs 4-5 

Fredrik Dahlqvist

090-16 27 66

fredrik.dahlqvist@umea.se

Årskurs 4-5 mentor

Petra Hedin Forsberg

090-16 27 66

petra.forsberg@umea.se

Årskurs 4-5 mentor

Johanna Öhlund

090-16 27 66

johanna.ohlund@umea.se

Årskurs 4-5 mentor

Anna-Carin Löfroth

090-16 27 66

anna-carin.lofroth@umea.se

Årskurs 2, fritidshem

Fritidshem




Linda Lindström

090-16 27 67

linda.lindstrom@umea.se


Paula Lidqvist

090-16 27 67

paula.lidqvist@umea.se


Terese Andrén Söderberg

090-16 27 67

terese.andren@umea.se


Regina Jonson

090-16 27 67

regina.jonsson@umea.se


Elevhälsa




Eva Carrick

070-677 04 42

eva.carrick@umea.se

Skolsköterskans tider i Innertavle är onsdagar kl. 07.30-16.00

Lena Ström

090-16 31 48
070-656 31 48

lena.strom@umea.se

Skolkurator

Lovisa Hognert Algesten

090-16 56 33
070-270 14 49

lovisa.hognert@umea.se

Skolpsykolog

Skolläkare



Tidsbeställning genom skolsköterska

Skolskjuts




Skolskjuts

090-16 47 07

ann-kristin.nylund@umea.se


Skoltaxi

090-18 18 18



Förskolan Brännan




Avdelning Brännan

090-16 27 68



Avdelning Ängen

090-16 27 23



Avdelning Gläntan

090-16 27 24



Förskolan Tränset

090-16 27 49


Adress, se Tränsets sida

 

Skriv ut
Senast uppdaterad: 10 februari 2020
Publicerad: 14 juni 2017
Sidan publicerad av: Linda Sten