Kontakta Flurkmarks skola F–6

Flurkmarks skola F–6
Telefon: 090-16 10 00
E-post:

Besöksadress: Flurkmark 411

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

 

 

 Flurkmarks skola och fritids

Kontakta oss

Funktion

Namn

Mejl

Telefon





Rektor

Åke Hermansson

ake.hermansson@umea.se

090-165035,

070-9501712

Bitr. Rektor

Marcus Zaar

marcus.zaar@umea.se

070-2457111

Specialpedagog

Eva-Lena Hörnemalm

eva-lena.hornemalm@umea.se


Förskoleklass

Eva Öhgren

eva.ohgren@umea.se


 Åk 1Birgitta Eklundbirgitta.eklund@umea.se 


Åk 2

Marcus Sundvall

marcus.sundvall@umea.se


Åk 3

Agneta Persson

agneta.persson@umea.se


Åk 4-5-6

Robin Tykosson

robin.tykosson@umea.se


Åk 4-5-6

Vanja Lindström

vanja.lindstrom@umea.se


Åk 4-5-6

Hanna Roju

hanna.roju@umea.se


Åk 4-5-6

Thomas Ekroth

thomas.ekroth@umea.se


Åk 4-5-6

Victoria Larsson

victoria.larsson@umea.se


Åk 4

Marcus Lundfeldt

marcus.lundfeldt.umea.se


Ämne




Idrott

Jonny Backlund

jonny.backlund@umea.se


Musik 4-5

Camilla Östergren

camilla.ostergren@umea.se


Trä- och metallslöjd

Thomas Jonsson

thomas.jonsson@umea.se


Textilslöjd

Hanna Roju

hanna.roju@umea.se


Fritids

Johanna Karlsson

johanna.karlsson@umea.se


Fritids

Ida Johansson

ida.johansson4@umea.se


Fritids

Ronny Berglund

ronny.berglund@umea.se


Fritids

Hans Sjöberg

hans.sjoberg@umea.se


Fritids

Peter Johdet

peter.johdet@umea.se


Fritids

Anna Nilsson



Fritids

Björn Bjuggren



Fritids

Anton Åkerlund



Fritids

Victoria Persson

tjänstledig


Restaurangpersonal





Maria Holmqvist

maria.holmqvist@umea.se

090-16 50 14


Anette Marklund

anette.marklund@umea.se

090-16 50 14





Skolsköterska





Matilda Dahlstrand

matilda.dahlstrand@umea.se

090-164586

070-66 55 287

Städ





Marianne Mattsson

marianne.mattsson@umea.se


Skriv ut
Senast uppdaterad: 13 september 2019
Publicerad: 14 juni 2017
Sidan publicerad av: Vanja Lindström