Kontakta Berghemsskolan F–6

Berghemsskolan F–6
Telefon: 090-16 27 30
E-post:

Besöksadress: Skidspåret 6

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt


Kontakter

Funktion

Namn

Telefon

Mejl

Rektor F–6

Markus Thuresson Strömberg

070-996 23 31

markus.stromberg@umea.se

Administratör

Viktoria Huhtasaari

090-16 20 63

viktoria.huhtasaari@umea.se

Fritidshem förskoleklass

Kantarellen

076-134 55 81


Fritidshem åk 1, 4-6

Murklan

076-134 79 45


Fritidshem åk 2-3

Flugsvampen

070-343 82 17


Fritids

Petter Danielsson


petter.danielsson@umea.se

Fritids

Anil Hjalmarsson


anil.hjalmarsson@umea.se

Fritids

Sara Söderberg


sara.soderberg@umea.se

Fritids

Siv Öberg


siv.oberg@umea.se

Fritids

Jens Edin


jens.edin@umea.se

Fritids

Ingrid Isaksson


ingrid.isaksson@umea.se

Fritids

Bittan Åberg


bittan.aberg@umea.se

Fritids

Anton Larsson


anton.larsson@umea.se

Fritids

Krister Källström


krister.kallstrom@umea.se

Fritids

Jenny Abrahamsson


jenny.abrahamsson@umea.se

Fritids

Sara Hamasalih


sara.hamasalih@umea.se

Förskoleklass grön grupp

Madelene Jonsson


madelene.jonsson@umea.se

Förskoleklass gul grupp

Ellen Kling


ellen.kling@umea.se

Lärare F-3

Anki Rådal


anki.radal@umea.se

Mentor åk 1

Jimmy Nyberg


jimmy.nyberg@umea.se

Mentor åk 1

Lena Siwerstam


lena.siwerstam@umea.se

Mentor 2A

Linda Bergmark


linda.bergmark@umea.se

Mentor 2B

Lisette Tanneskog


lisette.tanneskog@umea.se

Mentor 3A

Carina Johansson


carina.johansson.3@umea.se

Mentor 3B

Andreas Granqvist


andreas.granqvist@umea.se

Mentor åk 4

Peder Andersson


peder.andersson@umea.se

Mentor 5A

Thord Olsson


thord.olsson@umea.se

Mentor 5B

Cecilia Persson


cecilia.persson@umea.se

Mentor åk 6

Dag Alenius


dag.alenius@umea.se

Lärare textilslöjd

Camilla Holmberg


camilla.holmberg@umea.se

Lärare trä/metallslöjd

Lars Norberg


lars.norberg@umea.se

Lärare Idrott åk 1-6

Dennis Hall (vik)


dennis.hall@umea.se

Specialpedagog

Eva Edvinsson

090-16 54 34

070-601 05 77

eva.edvinsson@umea.se

Speciallärare

Karin Nilsson

090-16 28 26

karin.nilsson.3@umea.se

Skolsköterska

Anna Lundberg

090-16 27 34

070-330 22 75

anna.lundberg.2@umea.se

Skolläkare

Thomas Lindgren

nås via skolsköteskan


Skolkurator

 Anna Sunesson

090-16 53 81

072-239 17 93

 

anna.sunesson@umea.se

Lokalvård

Kerstin Jonsson


kerstin.a.jonsson@umea.se

Lokalvård

Margareta Boström


margareta.v.bostrom@umea.se

Skolrestaurang

Ingrid Andersson

090-16 27 33

ingrid.a.andersson@umea.se


Skriv ut
Senast uppdaterad: 18 maj 2020
Publicerad: 13 juni 2017
Sidan publicerad av: Gabrielle Hultdin