Kontakta Berghemsskolan F–6

Berghemsskolan F–6
Telefon: 090-16 27 30
E-post:

Besöksadress: Skidspåret 6

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt


Personal


Mejl

Telefon

Markus Thuresson Strömberg

Rektor F–6

markus.stromberg@umea.se

070 - 996 23 31

Viktoria Huhtasaari

Administratör

viktoria.huhtasaari@umea.se

090 - 16 20 63

Petter Danielsson

Fritids

petter.danielsson@umea.se


Anil Hjalmarsson

Fritids

anil.hjalmarsson@umea.se


Sara Söderberg

Fritids

sara.soderberg@umea.se


Siv Öberg

Fritids

siv.oberg@umea.se


Jens Edin

Fritids

jens.edin@umea.se


Ingrid Isaksson

Fritids

ingrid.isaksson@umea.se


Bittan Åberg

Fritids

bittan.aberg@umea.se


Anton Larsson

Fritids

anton.larsson@umea.se


Jenny Abrahamsson

Barnskötare

jenny.abrahamsson@umea.se


Sara Hama Salih

Barnskötare

sara.hamasalih@umea.se


Madelene Jonsson

Förskoleklass grön grupp

madelene.jonsson@umea.se


Ellen Kling

Förskoleklass gul grupp

ellen.kling@umea.se


Camilla Holmberg

Lärare textilslöjd

camilla.holmberg@umea.se


Krister Källström

Fritids

krister.kallstrom@umea.se


Eva Edvinsson

Specialpedagog

eva.edvinsson@umea.se

090 - 16 54 34

070 - 601 05 77

Lars Norberg

Trä/metallslöjd 3-6 / fritids

lars.norberg@umea.se


Karin Nilsson

Speciallärare

karin.nilsson.3@umea.se

090 -16 28 26

Dennis Hall

Vik. Idrottslärare 1–6,

dennis.hall@umea.se


Anki Rådal

F-3

anki.radal@umea.se


Linda Bergmark

Mentor åk 2A

linda.bergmark@umea.se


Lisette Tanneskog

Mentor åk2 B

lisette.tanneskog@umea.se


Andreas Granqvist

Mentor 3B

andreas.granqvist@umea.se


Carina Johansson

Mentor 3A

carina.johansson.3@umea.se


Jimmy Nyberg

Mentor åk1

jimmy.nyberg@umea.se


Lena Siwerstam

Mentor åk 1

lena.siwerstam@umea.se


Cecilia Persson

Mentor åk 5B

cecilia.persson@umea.se


Thord Olsson

Mentor åk 5A

thord.olsson@umea.se


Dag Alenius

Mentor åk 6

dag.alenius@umea.se


Peder Andersson

Mentor åk 4

peder.andersson@umea.se


Fritidshemsavdelningar




Murklans fritidshem

Åk 1, 4-6


076 - 134 79 45

Kantarellens fritidshem

Förskoleklass


076 - 134 55 81

Flugsvampens fritidshem

Åk 2, 3


070 - 343 82 17

Skolhälsovård/Elevhälsa




Anna Lundberg

Skolsköterska

anna.lundberg.2@umea.se

090 - 16 27 34

070 - 330 22 75

Thomas Lindgren,

nås via skolsköteskan

Skolläkare



Sara Bargell

Skolkurator

sara.bargell@umea.se

090 - 16 53 81

072 - 239 17 93

Lokalvård




Kerstin Jonsson

Lokalvård

kerstin.a.jonsson@umea.se


Margareta Boström

Lokalvård

margareta.v.bostrom@umea.se


Skolrestaurang



090 - 16 27 33

Ingrid Andersson

Restaurangföreståndare

ingrid.a.andersson@umea.se


Karin Löfgren-Gunnarsson


karin.lofgren-gunnarsson@umea.se



Skriv ut
Senast uppdaterad: 19 november 2019
Publicerad: 13 juni 2017
Sidan publicerad av: Jens Edin