Kontakta Växthuset

Växthuset
Telefon: 090-16 10 00
E-post:

Besöksadress: Gösta Skoglundsväg 18

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Förskolan Växthuset kan ha öppet kl. 06.30–18.30 om det behövs. Just nu har vi öppet kl. 06.30–17.30. Om du som förälder har andra behov, kontakta rektor.

Välkommen att kontakta oss vid frågor!‌

Funktioner

Mejl

Telefonnummer

Monia Svensson, rektor

monia.svensson@umea.se

070-611 25 20

Jan-Olof Niska, för- och grundskolechef, område öst

jan.niska@umea.se

090-16 12 16

073-061 07 76

Vid frågor om placering/uppsägning

Pedagogiska placeringsenhetenlänk till annan webbplats





Avdelningar



Skogstjärnan


090-16 21 60

Kannan


090-16 21 66

Krukan (öppning/stängning)


090-16 20 60

Telefonsvarare kl.17.30 - 06.30


090-16 20 60




Köket


090-16 20 89



Skogsstjärnan

Shuoyun Wang
länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Förskollärare
shuoyun.wang@umea.se

 

Leli Åström
Barnskötare
leli.astrom@umea.se


Maria Lidén, Barnskötare, maria.liden@umea.se

                  

Kannan

Jenny Jonsson
Förskollärare
jenny.jonsson2@umea.se

  


Slavojka Corluka Barnskötare, slavojka.corluka@umea.se

Åsa Szucs Förskollärare, asa.szucs@umea.se

Jenny Ericsson Barnskötare, jenny.ericsson@umea.se

Matilda Nordell Barnskötare

Krukan

Åsa Wester
Förskollärare
asa.wester@umea.se

 

 

Annica Svensson
länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Barnskötare
annica.svensson@umea.se

 

 

Linda Freij Förskollärare, linda.midenborg@umea.se

Senhit Ukub Barnskötare


Skriv ut
Senast uppdaterad: 8 juli 2020
Publicerad: 12 maj 2017
Sidan publicerad av: Sanna Nilsson