Kontakta Måttet

Måttet
Telefon: 090-16 46 15
E-post:

Besöksadress: Måttgränd 1

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Förskolan Måttet kan ha öppet kl. 06.30–18.30 om det behövs. Just nu har vi öppet kl. 06.15–17.30. Om du som förälder har andra behov, kontakta rektor.

Kontakta oss‌

Avdelningar och personal

Telefon och Mejl

Avdelningen Solen

090-16 46 15

Camilla Thorén

camilla.thoren@umea.se

Candra Forsberg

candra.forsberg@umea.se

Lina Jonasson

lina.jonasson@umea.se

Sara Berggren

sara.berggren@umea.se

Stjärnan

090-16 46 16

Maritha Lundqvist

maritha.lundqvist@umea.se

Irene Johansson

irene.johansson@umea.se

Marianne Stoltz

marianne.stoltz@umea.se

Jorden

090-16 46 23

Ingela Persson Karlsson

ingela.karlsson@umea.se

Lasse Rydebjörk

lars-goran.rydebjork@umea.se

Marita Lundholm

marita.lundholm@umea.se

Nina Sandberg

nina.sandberg@umea.se

Månen

090-16 46 13

Inger Ebbhagen

inger.ebbhagen@umea.se

Gunilla Ekman

gunilla.ekman@umea.se

Åsa Holmlund

asa.c.holmlund@umea.se

Husvikarie


Anna Stenudd

anna.stenudd@umea.se

Kök
Christine Danell

090-16 46 17
christine.danell@umea.se

Rektor
Lennart Olofsson

090-16 46 18

070-326 72 18
lennart.ke.olofsson@umea.se

För- och grundskolechef
Katarina Stillesjö Vilhelmsson

090-16 28 28
070-375 10 82
katarina.vilhelmsson@umea.se

Administration
Agneta Sundberg

090-16 56 81
agneta.sundberg@umea.se


Skriv ut
Senast uppdaterad: 16 januari 2020
Publicerad: 10 maj 2017
Sidan publicerad av: Gabrielle Hultdin