• Translate
  • Lyssna
  • Skriv ut
  • Anpassa
  • A-Ö
  • Webbkarta
Anpassa/Språk
  • Translate
  • Lyssna
  • Skriv ut
  • Anpassa
  • A-Ö
  • Webbkarta

Kontakt


Namn/mejl

Telefon/mejladress

Förskolechef

Tel: 090-162611 Mobil: 070-2912260

Eva Eriksson

eva.eriksson.v@umea.se

 

 

Kök

Tel: 090-162269

Ivan

 

 

 

Ängen

Tel: 090-162059, 070 330 26 13

Helen Holm

helen.holm@umea.se

Maria Andersson

maria.b.andersson@umea.se

Camilla Långström

camilla.langstrom@umea.se

Lina Eriksson

lina.eriksson@umea.se

 

 

Vattenfallet

Tel: 090-164601, 070 330 09 74

Megha Birkeros

megha.birkeros@umea.se

Margareta Sandqvist

margareta.sandqvist@umea.se

 

 

Fjället

Tel: 090-162263, 070 330 68 06

Lena Hedlund

lena.hedlund@umea.se

Petra Friberg

petra.friberg@umea.se

Elin Hansson

elin.hansson@umea.se

 

 

Veronica Olsson

veronica.olsson@umea.se


Anmälan av frånvaro

Meddela frånvaro till vår mejl fsk.klumpen@gmail.com som vi kollar varje morgon eller på telefon till respektive hemvist.

Riktlinjer vid sjukdomPDF

Barnsjukdomar


​Öppettider

Våra öppettider är
kl 6.30-17.30.
Vid andra behov kontakta förskolechef.